Podsumowanie roku w Fundacji Wielki Człowiek!

Już za rogiem koniec 2023 roku, a to oznacza, że nadszedł czas podsumowań! Ten rok był dla nas szczególny z wielu względów, a najważniejszym z nich jest oczywiście świętowanie 10-lecia istnienia naszej fundacji! Co więcej ruszyliśmy z prelekcjami o Archiwum Jerzego Kukuczki, zorganizowaliśmy kolejne warsztaty animacji poklatkowej, odbyła się trzecia edycja festiwalu Full Moon Art Fest, a w trackie realizowaliśmy nasze prace archiwalne!

Warsztaty animacji poklatkowej

Warsztaty animacji poklatkowej spotkały się w tym roku z wielkim zainteresowaniem! Grupa warsztatowiczów pod czujnym okiem Wojtka Kukuczki, stworzyła przepiękne i bardzo kreatywne animacje, które możecie oglądać na naszym Facebooku oraz kanale YouTube. Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia!

Trzecia edycja Full Moon Art Fest

Dwa lata temu miała miejsce pierwsza edycja festiwalu Full Moon Art Fest, naprawdę nie spodziewaliśmy się wtedy, że wydarzenie aż tak wam się spodoba, że zorganizujemy aż trzy edycje! Tradycyjnie ugościła nas Leśniczówka Rock’n’Roll Caffe. W pięknej scenerii Parku Śląskiego odbył się warsztaty, wystawy artystyczne i sztuk performatywnych! Wszystko to w rytm muzyki wielu utalentowanych artystów, którzy wystąpili na scenie!

Wykłady o Jerzym Kukuczce

Ruszyliśmy też z autorskimi wykładami o Archiwum Jerzego Kukuczki! Archiwista Fundacji Wielki Człowiek Wojciech Lemański razem z rodziną Jerzego Kukuczki postanowili opowiedzieć więcej o pracy nad zbiorem archiwalnym jednego z najwybitniejszych himalaistów świata! Spotkania odbył się m.in. na tak prestiżowych wydarzeniach jak 28. Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju oraz 7. Śląski Festiwal Nauki w Katowicach! Wykłady w tych miejscach pozwoliły nam dotrzeć do wielu osób zainteresowanych historią i archiwistyką, a także do fanów Jerzego Kukuczki. W przyszłym roku planujemy zorganizować jeszcze więcej takich spotkań!

Prace nad archiwum Jerzego Kukuczki

Bardzo dużo się działo w naszej archiwistycznej działalności! Udało nam się odnaleźć prawie 2 tysiące negatywów Jerzego Kukuczki, a nasz zbiór archiwalny został poszerzony o dwie kolekcje wybitnych himalaistów! Tysiące materiałów zostało zabezpieczonych, opracowanych i zdigitalizowanych! Więcej na ten temat przeczytacie, klikając w ten link!

Nowości w naszym oficjalnym sklepie

Wiemy jak bardzo lubicie gadżety, więc mamy trochę nowości. Z okazji 10-lecia Fundacji Wielki Człowiek wydaliśmy kolekcjonerski zestaw zdjęć z archiwum Jerzego Kukuczki „Kartka ze szczytu”. Zdjęcia zostały wydrukowane na wysokiej jakości papierze i przedstawiają Jerzego Kukuczkę na różnych szczytach świata! Coś dla najbardziej zagorzałych fanów Kukuczki! Na stronie naszego sklepu pojawiły się też kubki, udekorowane fotografiami Kukuczki. Idealne na świąteczny prezent! Możecie je zakupić tutaj.

Autobiografia Cecylii Kukuczki

Na koniec zostawiliśmy chyba największą informację – wspólnie z wydawnictwem Agora wydaliśmy autobiografię Cecylii Kukuczki!. „Listy z pionowego świata. Wspomnienia żony himalaisty” to pełna emocji i uczuć podróż w historię życia targanego rozłąkami, tęsknotą i radościami powrotów! Cecylia Kukuczka opowiada o swoim życiu z Jerzym Kukuczką i o ciężkiej pracy, jaką włożyła w zachowanie pamięci o mężu po jego śmierci w 1989 roku na południowej Lhotse. Ważnym elementem książki są nigdy wcześniej niepublikowane listy himalaisty do żony, które uzupełniają narrację. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu – podczas przedsprzedaży możecie zdobyć książkę z autografem autorki!

Tu kupisz książkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *