Galeria Negatyw

Galeria Sztuki Współczesnej

 

 

Galeria Negatyw – autorski projekt Wojtka Kukuczki i Łukasza Pallado

Negatyw to odwrotność, zaprzeczenie, bunt. Te pojęcia wpisują się w specyfikę projektu Galeria Negatyw. Chcemy odwrócić wartości ukonstytuowane w poprawnych, klasycznych, sterylnych galeriach. Dla nas galerią nie są białe ściany, puste przestrzenie i wytworni goście. Galeria to miejsce spotkań, dyskusji, swobodnego przepływu inspiracji. To przestrzeń, w której twórca spotyka się z szerokim przekrojem odbiorców o różnorodnych preferencjach i doświadczeniach.

Proponujemy nie tylko zwiedzanie ekspozycji, chcemy żeby odbiorcy mieli szansę oswoić się z wystawą. Chcemy umożliwić obcowanie z pracami przez długie godziny, w towarzystwie przyjaciół, w swobodnej atmosferze klubowej aury.
Drzwi tej galerii nie zamykają się o siedemnastej. To byłby absurd. Wiemy, że ludzie mają swoje obowiązki. Wiemy też, że najlepszy czas na swobodne, inspirujące, pełne emocji i wrażeń absorbowanie sztuki zaczyna się wieczorem… w nocy. Wernisaż nie jest dla nas oficjalną ceremonią, nie musi kończyć się po 30 minutach, może stać się pretekstem do wielogodzinnych spotkań, dyskusji, zabawy.

Chcemy łączyć wiele dyscyplin sztuki, poznawać nowych twórców, szukać form wizualnych, audialnych, performatywnych. Nie zamierzamy się ograniczać, ani podporządkowywać. Stawiamy na odmienność i autonomię. To miejsce musi stanowić alternatywę, podziemie, negatyw stereotypowej galerii.

Więcej informacji poniżej:

https://www.facebook.com/galerianegatyw/