Mufmi_Rozbark 2018

Projekt edukacyjno – artystyczny

 

 

Mufmi_Rozbark 2018 to nowy projekt Fundacji Wielki Człowiek. W jego ramach realizujemy prace edukacyjne oraz realizację spektaklu pt. “Out of struture” w choreografii i reżyserii Anny Piotrowskiej.

Skupiamy się na ciele, szeroko pojętym ruchu, tańcu, improwizacji i budowaniu kompozycji. W ramach naszego projektu prowadzimy zajęcia na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym z tańca współczesnego, fizycznego, improwizacji tanecznej. Nasi pedagodzy to Anna Piotrowska, Artur Bieńkowski, Kamil Bończyk i Alexey Torgunakow. Zajęcia odbywają się w Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu.

Drugim aspektem naszej pracy jest proces artystyczny, w wyniku którego w grudniu, na scenie Teatru Rozbark zaprezentowany zostanie spektakl “Out of structure”. Za koncepcję, choreografię i reżyserię odpowiada Anna Piotrowska, za kreacja i wykonanie: Joanna Brodniak, Katarzyna Zioło i Łukasz Szleszyński, muzykę tworzy Dominik “Domix” Franusik. “Out of structure” to opowieść snuta za pomocą ciał tancerzy i wyjątkowej, kreowanej na żywo muzyce Dominika Franusika.

Zachęcamy do obserwowania fanpage’u projektu: www.facebook.com/outofstructureperformance

Spektakl „OUT OF STRUCTURE” jest realizowany przez Fundację Wielki Człowiek z ideą kooperacji Fundacji i teatru tańca „mufmi”, założonego przez Annę Piotrowską w Warszawie ponad 20 lat temu i już wówczas odnoszącego swoje pierwsze sukcesy. „Mufmi” był podstawą rozwoju niezależnej twórczości artystycznej choreografki, która poszerzając zasięg teatru, od wielu lat koncentruje jego aktywność na Śląsku. „Out of structure” jest pierwszą oficjalną premierą „mufmi” na Śląsku, która odbyć się mogła dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.

Produkcja została zrealizowana we współpracy Fundacji Wielki Człowiek i Fundacji Rozwoju Tańca_eferte oraz przy wsparciu Teatru Rozbark. Strukturalno-niestrukturalne cielesne poszukiwania przywiodły reżyserkę do okresu baroku – pełnego dziwności, nietypowości, swoistej awangardy, w bogactwie ozdób, w symbolice tzw. „perły o nieregularnych kształtach”. Artystka odnosząc się do barokowych idei racjonalizmu i empiryzmu, które wypełniając kształt, idealnie się uzupełniają, tworzy porządek i formę spektaklu, zaprzeczając przy tym samemu tytułowi przedstawienia. Mądrość uzyskiwana dzięki potędze umysłu, łączy się z poznawaniem świata przez zmysły i doświadczenie. Rodzi się otwartość na ludzką zmysłowość i erotykę, które w drodze procesu, zostały wyłonione spod skóry spragnionego struktury i organizacji oraz zblokowanego i zamkniętego w niezrozumieniu ciała.

Strukturalno-niestrukturalne cielesne poszukiwania przywiodły reżyserkę do okresu baroku – pełnego dziwności, nietypowości, swoistej awangardy, w bogactwie ozdób, w symbolice tzw. „perły o nieregularnych kształtach”. Artystka odnosząc się do barokowych idei racjonalizmu i empiryzmu, które wypełniając kształt, idealnie się uzupełniają, tworzy porządek i formę spektaklu, zaprzeczając przy tym samemu tytułowi przedstawienia. Mądrość uzyskiwana dzięki potędze umysłu, łączy się z poznawaniem świata przez zmysły i doświadczenie. Rodzi się otwartość na ludzką zmysłowość i erotykę, które w drodze procesu, zostały wyłonione spod skóry spragnionego struktury i organizacji oraz zblokowanego i zamkniętego w niezrozumieniu ciała.

szczęśliwie poza strukturą, Anna Piotrowska

OUT OF STRUCTURE

Koncepcja, choreografia i reżyseria: ANNA PIOTROWSKA
Kreacja i wykonanie: Joanna Brodniak, Katarzyna Zioło, Łukasz Szleszyński / mufmi
Muzyka-live: Dominik „Domix” Franusik
Światło, kostiumy i przestrzeń: Anna Piotrowska
Produkcja: Fundacja Wielki Człowiek, Fundacja Rozwoju Tańca_eferte
Współpraca: Teatr Rozbark
Koordynator projektu: Katarzyna Zioło
Zwiastun i zdjęcia: Wojtek Kukuczka
Grafika: anatan
Partnerzy projektu: Fundacja Rozwoju Tańca eferte, Teatr Tańca i Ruchu Rozbark oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 

 

Zapraszamy serdecznie na PREMIERĘ naszego spektaklu “OUT OF STRUCTURE” 

26.01.2019 r.
Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego / Scena w Galerii, Katowice
Godz: 19:00
Wstęp wolny

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w studio, prosimy o mailowe zgłoszenia: fundacja@wielkiczlowiek.pl

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/123292675281653/

Anna Piotrowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.01.2019 Zapraszamy serdecznie na PREMIERĘ naszego spektaklu “OUT OF STRUCTURE” – work in progress!

 

TWÓRCY:

Twórcy “Out of struture”!