See the Sound

Warsztaty z zakresu nowych mediów

 

 

See the sound to weekendowe warsztaty animacji poklatkowej i kreacji dźwięku. Projekt jest autorskim przedsięwzięciem Marka Straszaka z Udk w Berlinie oraz Wojtka Kukuczki z wrocławskiego ASP realizowany przez Fundację Wielki Człowiek. Pomysł zrodził się z czystej chęci działania i wymiany doświadczeń, twórczych aktów i kreatywnych myśli w dziedzinie multimediów – sztuki nowej i coraz bardziej popularnej oraz pożądanej.

Współcześnie narzędziem młodego artysty przestaje być pędzel i ołówek, a staje się nim tablet, kamera, strona www. Jak zawsze jednak za tym gąszczem technologicznych rozwiązań stoi człowiek i jego potrzeba wypowiedzi. Warsztaty kierowane są do osób zarówno zaawansowanych w dziedzinie fotografii i animacji, jak i do całkowicie początkujących uczestników. Program jest każdorazowo profilowany pod wymagania określonej grupy warsztatowiczów. Podsumowaniem 3 dniowego cyklu weekendowego jest pokaz finałowy, na którym prezentowane są realizacje kursantów wykonane podczas warsztatów. 

Więcej informacji poniżej:

https://www.facebook.com/warsztatyseethesound/

 

GALERIA STS 2018

 

 

SEE THE SOUND 2019!

Więcej informacji poniżej:

https://www.facebook.com/events/671171433326423/

28 – 30.06.2019 Zapraszamy na warsztaty See the Sound do Muzeum Śląskiego!

 

Zachęcamy do obejrzenia wideo prezentującego efekty naszej weekendowej pracy!

 

GALERIA STS 2019

 

 

Infrastruktura działalności edukacyjnej z zakresu sztuki nowych mediów.

Celem jaki stawia sobie Fundacja Wielki Człowiek jest pobudzanie, rozwijanie i motywowanie społeczeństwa do aktywnego uczestnictwa w kulturze. W tym celu stworzyliśmy autorski program warsztatowy w zakresie edukacji z zakresu sztuki nowych mediów. Dzięki tym niekomercyjnym programom docieramy do osób, które z różnych względów, w sposób szczególny wymagają aktywnych działań edukacyjnych. Współpracujemy z kreatywnymi, doświadczonymi twórcami kultury multimediów.

Fundacja posiada obecnie ofertę 6 typów warsztatów, których wspólną cechą jest edukacja poprzez kulturę i sztukę w zakresie nowoczesnych technologii wizualnych, dźwiękowych oraz performatywnych. Warsztaty są produktem niekomercyjnym i inkluzywnym, skierowanym głównie do osób o utrudnionym dostępie do kultury, seniorów oraz młodzieży szkolnej. Do tej pory Fundacja Wielki Człowiek przeprowadziła ponad 500h warsztatów. Celem zadania jest zakup wyposażenia służącego do przeprowadzania warsztatów. To szczególnie ważne, ze względu na szybki postęp technologiczny i potrzebę dostosowania infrastruktury do warsztatowych potrzeb. Zakup nowej infrastruktury zwiększy zatem potencjał oraz możliwości edukacyjne warsztatów. Nowoczesny sprzęt jest bowiem niezwykle ważnym elementem procesu dydaktycznego.

“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

“Zadanie jest współfinansowane z budżetu Miasta Katowice”

Dofinansowanie:

na 2022 rok – 30 000 zł

całkowita wartość zadania – 40 000 zł