Podsumowanie działalności Fundacji Wielki Człowiek w 2022 roku

Poprzedni rok był dla nas bardzo pracowity, a zdecydowaną większość naszych sił przekierowaliśmy w rozbudowę himalajskiego filaru naszej działalności. W skład przeprowadzonych przez nas prac weszło m.in. zabezpieczenie, opracowanie i digitalizacja kilku tysięcy fotografii, setek obiektów muzealnych i tekstowych, cyfryzacja dziesiątek godzin nagrań łączności radiowej z wypraw na Lhotse 1979 i Makalu 1982 oraz wydanie trzeciego tomu z serii “Z archiwum Jerzego Kukuczki”. Zapraszamy na stronę Wirtualnego Muzeum Jerzego Kukuczki, gdzie znajdziecie obszerne podsumowanie naszej działalności związanej z Jerzym Kukuczką i himalaizmem. Mimo to na polu kultury i edukacji artystycznej również nie próżnowaliśmy! Oto co działo się w tym roku!

W marcu odbył się wernisaż wystawy Śląska Fotografia Artystyczna, której kuratorem jest Wojciech Kukuczka, prezes Fundacji Wielki Człowiek. Wystawa zawędrowała do Krzeszowic, gdzie została zaprezentowana w Galerii Sztuk Wizualnych Vauxhall! Wernisaż spotkał się z dużym zainteresowaniem, a na wydarzeniu pojawił się Michał Cała, artysta, którego prace można było podziwiać na wystawie.

We wrześniu odbyła się druga już edycja festiwalu Full Moon Art Fest, który organizowany jest w trakcie pełni księżyca. Festiwal odbył się w przestrzeni Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe. Wydarzenie wypełnione było przeróżnymi atrakcjami, takimi jak warsztaty z malowania henną oraz warsztaty z kosmetyki naturalnej czy tańca intuicyjnego. Dużym zainteresowaniem ponownie cieszyła się Galeria Leśna, czyli wystawa sztuki, którą wystawiliśmy w przestrzeni lasu, zbliżając się przy tym do natury i wpisując się w założenia festiwalu. Leśna przestrzeń posłużyła też jako miejsce pokazu performance’u artystycznego. Odwiedzający festiwal mogli bawić się do rana w rytm muzyki elektronicznej Ambient, Psychill, Progressive & Ethno House, Downtempo i Psytrance. Mogliśmy posłuchać takich artystów jak: David April, Jacku & Leśnik, Gammatone, Janko Baba, Pashke, Setchi, Algebra, Antek, Lime & Lemon vs Arek Kuś, Organic Sounds, Red Sun Rising & Olica, Reszka, Rita Raga czy Kwiotki. Całość wydarzenia zwieńczył ekscytujący fireshow! Wydarzenie cieszy się dużą popularnością i gromadzi wielką liczbę odbiorców ze Śląska i nie tylko.

W październiku miały miejsce coroczne warsztaty animacji poklatkowej See the Sound. Uczestnicy warsztatów nauczyli się m.in. podstaw fotografii oraz ustawienia planu zdjęciowego, po czym w grupach lub samodzielnie wykonali swoje animacje poklatkowe. Całość prac uczestnicy warsztatów wykonali pod okiem i radą prowadzących. Ostatni dzień zarezerwowany został na seans powstałych animacji oraz wykład Wojciecha Kukuczki o historii animacji poklatkowej. Bardzo się cieszymy, że grupa warsztatowiczów była tak liczna i kreatywna! Poniżej możecie obejrzeć jedną z animacji. Po więcej zapraszamy na profil Facebook See the Sound.

W tym roku ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Miasta Katowice zakupiliśmy wiele akcesoriów fotograficznych. Między innymi lampy, klosze, blendy, a także laptop do obróbki Waszych animacji i projektor do wykładów i zaprezentowania Waszych prac. Cieszymy się, że jesteście z nami i że możemy się dzięki Wam rozwijać i docierać do coraz szerszego grona teraźniejszych lub przyszłych fotografów!

Wernisaż Śląskiej Fotografii Artystycznej. Fot. Galeria Sztuk Wizualnych Vauxhall
Wernisaż Śląskiej Fotografii Artystycznej. Fot. Galeria Sztuk Wizualnych Vauxhall
Uczestnicy warsztatów See the Sound
Animacja poklatkowa “Black Rabbit” Antonii Zatorskiej
Galeria Leśna. Full Moon Art Fest 2022
Full Moon Art Fest 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *