Czy mnie kochacie? W Teatrze Rozbark

Zapraszamy na bytomską premierę spektaklu „Czy mnie kochacie” w reżyserii Kamila Bończyka, wyprodukowanego przez naszą fundację. 

 

Czy mnie kochacie?” to spektakl współ-śnienie , inspirowany tekstem Juliusza Słowackiego „Balladyna”, którego bohaterkami są znane z dramatu siostry. Tej historii nikomu nie trzeba przedstawiać, a jednak nie o maliny tu chodzi. W tym mglistym obrazie obiektem zbrodni staje się czystość i niewinność Aliny, hrabia Kirkor jest alegorią kapitalizmu i statusu społecznego, a Balladyna ofiarą własnego egoizmu vel ambicji. Witajcie w królestwie Goplany, usłanym wizją morderczej pogoni za atencją. Dramat o skomplikowanej naturze ludzkiej, o magii władzy i konflikcie sumienia staje się tu karkołomnym snem o miłości, iluzorycznym pragnieniem szczęścia i uznania, w imię którego możemy sprzedać wszystko – zasady moralne i własną tożsamość. Sielskość ustępuje chorej rywalizacji, a piękny sen szybko przeradza się w koszmar. Ile jesteśmy w stanie poświęcić, by być kochanym? I co, gdy okaże się, że to tylko sen?

Reżyseria, choreografia i scenografia: Kamil Bończyk
Kreacja i wykonanie: Joanna Brodniak, Katarzyna Zioło
Muzyka: Dominik Domix Franusik
Kostiumy: Anna Kaczkowska
Charakteryzacja: Katarzyna Rutkowska
Foto / Multimedia: Wojtek Kukuczka
Koordynacja: Katarzyna Zioło
Produkcja: Fundacja Wielki Człowiek
Współpraca: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach i Fundacja Wyspiański
Partnerzy: Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego oraz Katowice – oficjalny profil miasta

*Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz współfinansowano z budżetu Miasta Katowice

Bilety do nabycia wkrótce na stronie teatru:
http://www.teatrrozbark.pl/ 

 

 

 

 

Trailer spektaklu: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *