Nowy rozdział Wirtualnej Podróży już dostępny!

Jerzy Kukuczka oraz Krzysztof Wielicki zdobyli Kangchenjungę w 1986 roku – przyjrzymy się tej wyprawie w nowym rozdziale Wirtualnej Podróży!

Krzysztof Wielicki na stoku Kangchenjungi.
Krzysztof Wielicki w obozie I (6200 m n.p.m.).

Nowy rozdział Wirtualnej Podróży już jest, a w nim Jerzy Kukuczka i jego zmagania z Kangchenjungą! Zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem wyprawy, klikając w ten link!

Za pomocą Wirtualnej Podróży chcemy zapoznać Was z życiem i działalnością górską Jerzego Kukuczki. Przy użyciu przeróżnych materiałów, gromadzonych w Archiwum Jerzego Kukuczki, pragniemy pokazać Wam zdjęcia, filmy oraz nagrania i muzealia związane z wyprawami, w których brał udział.

Niedawno powstał również nasz wpis na blogu, w którym przybliżamy Wam pokrótce czym różnią się od siebie style wspinaczkowe w górach wysokich oraz w jaki sposób odnosi się do nich Jerzy Kukuczka. Wyprawa na Kangchenjungę była w tym aspekcie dla niego kluczowa. Więcej w artykule pod tym linkiem!

Zapraszamy również do naszego wirtualnego archiwum, gdzie znajdziecie jeszcze więcej materiałów z wyprawy na Kangchenjungę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *