Twój 1% dla Fundacji Wielki Człowiek!

Fundacja Wielki Człowiek to organizacja pożytku publicznego prowadząca szeroko pojętą działalność kulturalną, skupiającą się w obrębie sztuki, edukacji, sportu i kultury górskiej. Istniejemy od 2013 roku.

Naszą wiodącą misją jest popularyzacja dokonań Jerzego Kukuczki oraz himalaizmu polskiego. Pracujemy nad tworzeniem wydawnictw literackich, publikacją albumów fotograficznych, wydawaniem filmów, archiwizacją materiałów po Jerzym Kukuczce. Wspieramy Izbę Pamięci Jerzego, prowadzoną przez jego żonę Cecylię, organizujemy prelekcje i spotkania poświęcone tematyce podróżowania.

Drugim filarem naszej działalności jest popularyzowanie kultury i sztuki oraz promowanie uzdolnionych twórców, inicjowanie, organizowanie i wspieranie wydarzeń artystycznych oraz edukacyjnych.

NA CO PRZEZNACZYMY WPŁATY Z 1% W 2020 ROKU?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum Jerzego Kukuczki

1. Wirtualne Muzeum – 3 nowe rozdziały

W 2020 roku zostaną otwarte trzy nowe rozdziały Wirtualnej Podróży. Każdy z nich powstaje na bazie autobiografii Jerzego Kukuczki – książki “Mój pionowy świat”. Narracja literacka uzupełniona zostaje materiałami archiwalnymi – filmami z podróży, dokumentami wyprawowymi, fotografiami z akcji górskich, nagraniami audiopamiętnika oraz radioodbiorników. W 2019 roku opracowaliśmy i udostępniliśmy wyprawy na Broad Peak, Dhaulariri i Cho Oyu. Na to samy czeka jeszcze 7 szczytów!

2. Z archiwum Jerzego Kukuczki – Lhotse ’89.

W 2019 roku wydaliśmy dziennik Jerzego Kukuczki z wyprawy na południową ścianę Lhotse. Był to drugi dziennik Kukuczki publikowany publicznie na świecie. Pierwszy z nich opublikowaliśmy w 2017 roku i były to zapiski z wyprawy na Shisha Pangmę. Wówczas obiecaliśmy, że nie będzie to jednorazowa publikacja, że planujemy serię “Z archiwum Jerzego Kukuczki”. W 2020 roku na warsztat bierzemy kolejny dziennik, by przygotować się do publikacji go najpóźniej w 2021 roku. Na tę chwilę nie zdradzamy, z której wyprawy. Ale obiecujemy, że ponownie oryginalną treść dziennika uzupełnimy pasjonującymi materiałami, które nie były do tej pory udostępniane!

3. Audioprzewodnik w Izbie Pamięci.

Jest to dla nas bardzo ważny projekt. Izba Pamięci Jerzego Kukuczki w Istebnej to niewielkie muzeum, które nieraz pomieścić musi naprawdę ogromną liczbę gości. Nie raz też pani Cecylia nie jest w stanie przyjąć gości w Izbie z powodu swojej nieobecności. Pragniemy ułatwić Wam zwiedzanie przygotowując audioprzewodnik, dzięki któremu będziecie mogli samodzielnie zwiedzić wystawę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edukacja artystyczna

Wpłaty z 1% kierowane na sztukę wspierają nasze projekty, od zakupu elementów plastycznych niezbędnych do warsztatów z najmłodszymi, przez naprawę sprzętu multimedialnego, wydruk publikacji aż po wsparcie projektowania scenografii, kostiumów czy wreszcie materiałów promocyjnych.

W planie na 2020 rok mamy kontynuowanie naszej działalności edukacyjnej i artystycznej: prowadzenie warsztatów z zakresu nowych multimediów See The Sound, zajęć z zakresu tańca współczesnego w ramach projektu Ame de yuki, ruchowe zajęcia integracyjne Ruszaam! Dla młodych mieszkańców Domu Dziecka w Katowicach.

Dzięki otrzymanym dotacjom kalendarz mamy już wypełniony wieloma interesującymi projektami, do których serdecznie Was zapraszamy!

JAK PRZEKAZAĆ 1% FUNDACJI WIELKI CZŁOWIEK:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki Waszemu wsparciu i zeszłorocznym wpłatom z 1% mogliśmy zrealizować takie projekty jak:

prelekcje o Jerzym Kukuczce,

wystawy fotografii z Archiwum Jerzego Kukuczki

zabezpieczenie zbiorów Archiwum Jerzego Kukuczki

rozwój Izby Pamięci Jerzego Kukuczki

prace nad Wirtualnym Muzeum

Wydanie dziennika Jerzego Kukuczki “Królowa. Lhotse ‘89”

Spektakl “Czy mnie kochacie?”

Serię warsztatów Ruszaam!

Serię warsztatów Ame de yuki / Ciało w Galerii

Serię warsztatów See The Sound

Serię warsztatów z zakresu nowych mediów

Wydanie albumu Śląska Fotografia Artystyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *