Zapraszamy do udziału w projekcie Ciało w Galerii – taniec fizyczny !

Ciało (w) Galerii Zajęcia tańca fizycznego, prowadzone przez Kamila Bończyka w każdy piątek w godzinach 15.30 – 17.00 w Teatrze Śląskim na naszej ulubionej Scenie w Galerii (Galeria Katowicka, piętro 2).

Udział w zajęciach jest bezpłatny, wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie i regularna obecność. Zapisy zbieramy pod adresem fundacja@wielkiczlowiek.pl . Ponieważ zależy nam na komforcie pracy, liczba miejsc w grupie jest ograniczona do 10 osób. Zapraszamy osoby z doświadczeniem tanecznym / ruchowym. Poziom zaawansowania zajęć: średniozaawansowany i zaawansowany.

Podczas zajęć skupiamy się na ciele, szeroko pojętym ruchu, tańcu, improwizacji i budowaniu kompozycji. Zapraszamy osoby, które chcą podjąć wyzwanie. Taniec fizyczny stanowi znakomite uzupełnienie każdej techniki tańca, zwłaszcza tańca współczesnego. Pozwala rozwinąć świadomość własnego ciała poprzez wszechstronny wysiłek, co ma wpływ na poprawę postawy i kształtowanie sylwetki. Jest to dyscyplina umożliwiająca głębokie wzmocnienie mięśni, wzrost wytrzymałości organizmu oraz szybkości ruchu.  Praktyka tańca fizycznego pozwala na osiągnięcie ruchu bardziej płynnego oraz organicznego.

Warsztaty charakteryzują się poszukiwaniem miękkości ruchu poprzez floor work (praca z podłogą) oraz budowaniem siły mięśni w pracy w podporach. Wykorzystują również elementy akrobatyczne, skoki, zadania koordynacyjne, a także pracę z partnerowaniem. Zajęcia te są świetną okazją do nauki korzystania z zasobów energetycznych organizmu oraz prawidłowego oddechu, tak ważnego podczas intensywnej pracy, jaką jest sztuka tańca.

 

Kamil Bończyk

Absolwent rocznego studium aktorskiego „Lart Studio” w Krakowie, oraz PWST w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.

W latach 2017 – 2018 tancerz Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark. Brał udział w realizacjach teatralnych, filmowych i telewizyjnych oraz w projekcie wykorzystującym technikę motion capture w „Alvernia Studios”.

Od 2015 roku pracował w produkcjach Anny Piotrowskiej między innymi „Democratic Body”, „Umarłam w krasie czyli przypuszczalnie żyłam”, „Podziemne słońca”, „Fast foot food”, a także współtworzy program warsztatowy w ramach projektu „Ciało jako medium”. wystąpił także w spektaklu Cecili Moisio „ Mommy Isuues” Zrealizował także niezależny spektakl „Smutki Tropików” (reż. K. Kostrzewa, chor. M. Karczewski) , współpracował z „Fabryką kultury”, a także brał udział w międzynarodowym projekcie „Take Over” pod patronatem Teatru Chorea w Łodzi. Od 2016 roku współpracuje z fundacją artystyczną „California”.

Posiada dyplom Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie (uzyskany po trzech latach praktyki i 3 latach intensywnego kursu nauczycielskiego pod okiem Romana Grzeszykowskiego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara). Uczestniczka wielu warsztatów u nauczycieli seniorów – m.in. Jurka Jaguckiego, Lois Steinberg, Corin Biria, Christophera Tissot.

Zapraszamy :)!

Każdy piątek 15.30 – 17.00

Zapisy: fundacja@wielkiczlowiek.pl

Miejsce: Scena w Galerii

Pedagog: Kamil Bończyka

Koordynator: Katarzyna Zioło

Organizator: Fundacja Wielki Człowiek

Współorganizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Katowice, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *