“Zdobyć koronę” Opowieść o Jerzym Kukuczce w Wielkim Maratonie Czytelniczym!

Cieszymy się, że postać Jerzego Kukuczki będzie przybliżona młodym osobom w bardzo ciekawy, nietuzinkowy sposób, bo w konkursie. Ma on nie tylko zachęcić do czytania, ale też do różnych działań plastycznych, bądź spotkań z autorami. W ciągu ośmiu lat trwania konkursu, młodzież przeczytała, aż 164 dodatkowe książki oraz wzięła udział w 35 spotkaniach autorskich. Obecnie w konkursie bierze udział: 3 tysiące 595 dzieci.
Zdobyć koronę – opowieść o Jerzym Kukuczce – Anny Czerwińskiej – Rydel została wybrana jako dodatkowa pozycja dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej.Zdobyć Korone
W czasie lektury czytelnik towarzyszyć Jerzemu Kukuczce w przygodach i wyprawach górskich. Razem z nim będzie cieszyć się ze zdobywania szczytów i znosić trudne doświadczenia porażki.
Stanie na szczycie każdego z czternastu ośmiotysięczników Korony Himalajów! Zdobyć KoronePrzyjazna narracja oraz barwne ilustracje, w przystępny dla młodego czytelnika sposób, ukazują najlepsze czasy Polskiego Himalaizmu. Książka fascynuje, trzyma w napięciu i uczy najmłodszych jak podążać za własnymi marzeniami nie zważając na przeciwności losu. Jak można wyczytać na stronie http://www.wbpg.org.pl

Uczniowie dokładnie muszą przeczytać wskazane książki (zgodnie z regulaminem spoza listy obowiązkowych lektur szkolnych). Następnie – piszą test konkursowy, składający się z zadań różnej konstrukcji ( pytania zamknięte jedno – i wielokrotnego wyboru, zadania typu prawda-fałsz, rozsypanki wyrazowe, zadania otwarte). Zdobywcy największej ilości punktów po sześciu testach zdobywają odpowiednio tytuł Laureata, Finalisty i Wyróżnionego.Zdobyć KoronęŻyczymy wszystkim powodzenia w drodze na szczyt!

Książka dostępna w sklepie (również z autografem pani Cecylii Kukuczki):

SKLEP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *