Fundacja Wielki Człowiek zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów See the Sound do Muzeum Śląskieego.
Intencją warsztatów jest zrealizowanie projektu działającej gry wideo. Uczestnicy poznają sposoby tworzenia i programowania elementów poziomu gry z uwzględnieniem ich wykorzystania. Tworzenie elementów gry polegać będzie na rozwiązywaniu zadań praktycznych, szkiców koncepcji i projektów oraz konsultowanie ich przełożenia na język plastyczny przestrzeni gry.
Ćwiczenia prowadzone będą z wykorzystaniem programów do tworzenia oraz edycji środowiska gry dzięki którym uczestnik posiądzie podstawową wiedzę przydatną do stworzenia prostej przestrzeni rozgrywki.
Efektem końcowym będzie gra każdego z uczestników stworzona w zintegrowanym środowisko do tworzenia trójwymiarowych oraz dwuwymiarowych gier komputerowych – Unity. Dostępna będzie na platformę PC/MAC
W warsztatach z projektowania gier i przestrzeni wirtualnej na poziomie podstawowym, mogą wziąć udział osoby w wielku 16+, które dokonają zgłoszenia na adres e-mail warsztaty@wielkiczlowiek.pl lub telefonicznie 537 365 519.
Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest posiadanie laptopa z zainstalowaną wersją Adobe Photoshop CC, Unity 2018 i Visual Studio Code (instalację w wersji trial będzie można pobrać podczas zajęć) oraz bezpłatnymi Unity 2018 i Visual Studio Code. Liczba miejsc ograniczona, na zgłoszenia czekamy do 18.07.2018.
Warsztaty poprowadzą: Jarosław Korczak i Karol Ryt
Program:
Dzień pierwszy 3h zajęć (start o 17:00):
1. Zapoznanie z grupą ( każdy z prowadzących i z uczestników przedstawia kilka słów o sobie) oraz naświetlenie tematu warsztatów (0.5h)
2. Prezentacja i omówienie oprogramowania (1h)
3. Ćwiczenia praktyczne: uczestnicy realizują proste zadanie.(1.5h)
Dzień drugi 9h (start o 9:00):
1. Zajęcia teoretyczne (1h) Czyli jak pracować z technologią
2. Zapoznanie się z projektem oraz wstępne prace związane z przestrzenią w 3D. Całość równolegle inwidualnie konsultowana (2h)
3. Koncepcja wizualna czyli praca z zasobami graficznymi (2h)
4. Podstawy skryptowania czyli odrobina programowania. (2h)
5. Efekty wizualne czyli systemy cząsteczkowe oraz udźwiękowienie (2h)
(jak ktoś będzie potrzebował czasu możemy lekko przedłużyć)
Dzień trzeci łącznie 8h+ zajęć (start o 9:00):
1. Indywidualna praca każdego z uczestników nad realizacją finałową przy stałej konsultacji i pomocy prowadzących. (6h)
2. Wykład: Stylizacja gier – czyli gry nie tylko realistyczne (1h)
3. Pokaz finałowy otwarty także dla gości zaproszonych przez uczestników. (1h)
Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Katowice