Wyróżnienie dla naszych artystów w II Przeglądzie Sztuki Nowa Awangarda!

Podczas II Przeglądu Sztuki Nowa Awangarda nasi artyści Katarzyna Zioło i Artur Bieńkowski prezentowali performance ONLY AN EXPERT. Performerzy zdobyli wyróżnienie jury !

ONLY AN EXPERT
Inspiracją do powstania performensu były dawne i współczesne poradniki w szczególności wychowawcze i pedagogiczne. Dwoma najważniejszymi źródłami są: „Zniewolone dzieciństwo. Ukryte źródła tyranii.” Alice Miller oraz artykuł „The good wife’s guide”, pochodzący z amerykańskiego podręcznika gospodarstwa domowego Housekeeping Monthly (1955 r.).

Autorzy:
Artur Bieńkowski
Tancerz Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, performer, pedagog. doświadczenie taneczne zdobywał podczas wielu warsztatów w Polsce i za granicą m.in. w Izraelu, USA, Francji. W sezonie 2008/2009 związany z Teatrem Muzycznym w Gdyni występując w całym repertuarze. W sezonie 2009/2010 związany z Teatrem w Radomiu i Art Project Ballet w Warszawie. Prezentował własne projekty podczas festiwali muzycznych jak np.: Opener w Gdyni czy Audioriver. Od sezonu 2010 związany z Polskim Teatrem Tańca  biorąc udział w pełnym repertuarze  i występując w spektaklach takich choreografów jak: Ohad Naharin, Jo Strongren, Ewa Wycichowska, Thierry Verger, Nadar Rosano. W sezonie 2015/2016 rozpoczął współpracę z Teatrem Rozbark w Bytomiu występując w choreografiach Anny Piotrowskiej, IvgiGreben Cecilia Moisio. Od 2015 współpracuje także z Erezem Zoharem z Izraela. Regularnie uczestniczy w warsztatach GaGa (Yoshifumi Inao, Noa Zuk, Sharon Eyal, Erez Zohar, Bossmat Nussan, a także wielu innych). Od 2016 r. współpracuje również z Pink Mama Theatre w Szwajcarii, jest współzałożycielem Opolskiego Teatru Tańca.

Katarzyna Zioło
Tancerka, performerka, pedagog. Współpracuje z Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark. Doktorantka Uniwersytetu Śląskiego w zakładzie Teatru i Dramatu na specjalizacji performatyka. Doświadczenie taneczne zdobywała w Ogólnopolskiej bytomskiej szkole baletowej, Studiu Teatru Fizycznego przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu i w Szkole Musicalowej przy Teatrze Roma w Warszawie. Ponadto kształciła się podczas wielu sesji warsztatowych i coachingowych w Polsce i za granicą. Od sezonu 2012 związana artystycznie  z Teatrem Rozbark. Współzałożycielka Fundacji na rzecz kultury sztuki Fundacja Wielki Człowiek. W latach 2012-2014 kuratorka w zakresie performatyki w Galerii Negatyw. Inicjatorka wielu cykli edukacyjnych oraz artystycznych. Zdobywczyni nagrody dla młodego twórcy kultury Urzędu Miasta Katowice za performance „no title”. Uczestniczka ponad 10 wystaw zbiorowych, na których prezentowała swoje autorskie performance.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *